Son Güncelleme:
24/01/2024 - 02:38

Üniversitemizde uluslararası öğrenci hareketliliği programları olan Erasmus+ Avrupa Hareketliliği, Erasmus+ AB Staj Hareketliliği, Erasmus+ Avrupa Dışı Hareketlilik (ICM), Yurtdışı Değişim Programı ve Mevlana Değişim Programı, ODTÜ Uluslararası İşbirlikleri Ofisi tarafından yürütülmektedir. Tüm idari prosedürler ve koşullar için öğrenciler ODTÜ Uluslararası İşbirlikleri Ofisi'nden bilgi alabilirler. https://ico.metu.edu.tr/

 

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Erasmus+ Avrupa Hareketliliği ve Erasmus+ Avrupa Dışı Hareketlilik (ICM) ile ilgili olarak lisans seviyesindeki tüm öğrencilerin dikkate alması gereken iki özel koşul uygulamaktadır:

 

1. Lisans programı birinci sınıf öğrencileri bu programlara başvuramaz. Başka bir deyişle, hareketlilik faaliyeti lisans programının ikinci sınıfı süresince gerçekleşemez.

 

2. Hareketlilik faaliyetinde alınan dersler, öğrencinin ODTÜ'ye dönüşünde, sadece "bölüm seçmelisi" veya "serbest seçmeli" ders olarak saydırılabilir; "zorunlu ders" olarak saydırılamaz.

 

Tüm Erasmus+ Avrupa Ortak Üniversitelerinin tam ve güncel listesine ICO web sayfasından erişilmektedir: https://ico.metu.edu.tr/erasmus-eu-agreements-0.